Заміна ременя ГРМ Alfa Romeo 156/147/TwinSparkПричини обриву ременя ГРМ Alfa Romeo 156Ремінь ГРМ Альфа Ромео 156 може обірватися через:

 • неправильну установку;
 • невчасну заміну;
 • низьку якість виробу (якщо ви використовуєте не оригінал);
 • природний знос;
 • некоректну роботу інших вузлів та деталей системи.Передбачити усі ситуації неможливо. Однак варто звернути увагу на деякі моменти, які прямо вказують на те, що необхідна заміна ременя ГРМ на Twin Spark або інших моделях Альфа Ромео.

Коли потрібна заміна ременя ГРМ?Ретельний огляд та заміна ременя ГРМ Альфа Ромео 156 потрібні при появі наступних дефектів:

 • Тріщини, опуклості та явні сліди зношування на поверхні виробу.
 • Надриви стрічки чи відсутність кількох зубів у ньому.
 • Масляні плями чи сліди інших технічних рідин на поверхні ременя.
 • Розшарування основи виробу.
 • Ушкодження торцевих поверхонь.Вчасно виявивши один або кілька з перерахованих вище дефектів, ви зможете запобігти серйозній поломці двигуна і, як наслідок, уникнути дорогого ремонту.

Як правильно вибрати ремінь ГРМ на Альфа Ромео?Отже, ви визначили, що для правильної та безаварійної роботи газорозподільної системи необхідна заміна ременя ГРМ на Альфа Ромео 147 або іншій моделі авто від даного італійського бренду. Однак, перш ніж виконати заміну, необхідно купити нову стрічку.


Правильно вибрати ремінь ГРМ вам допоможуть такі рекомендації:


Не варто заощаджувати. Не купуйте дешеві вироби, які, як правило, рвуться через кілька тижнів інтенсивної експлуатації. Пам’ятайте, що якісний та надійний ремінь від відомого виробника багаторазово себе окупить. Оптимальний варіант — придбати оригінальний виріб, аналогічний до того, який був встановлений виробником.
Не купуйте ремінь, знаючи лише приблизні його розміри та форму зубів. Не полінуйтеся захопити з собою в магазин стару стрічку і попросіть продавця підібрати такий самий або максимально близький до нього за параметрами виріб.


Помацайте ремінь. На його поверхні не повинно бути шорсткості, вибоїн або дрібних пор. Також зверніть увагу і на зубці, а точніше на наявність на них напливів. Якщо такі є, попросіть продавця замінити виріб.


Ще один показник, від якого залежить довговічність виробу – його еластичність. Чим «м’якше» ремінь, тим довше він прослужить.


Купуйте ремінь тільки у перевірених продавців, які мають позитивні відгуки та несуть відповідальність за якість товару, що реалізується. Від придбання стрічки ГРМ в інтернет-магазині, рекомендується утриматися, тому що в даному випадку, ви замовляєте «кота в мішку».


Після того, як ремінь куплений, можна переходити до основного етапу – заміни ременя ГРМ.

Що потрібно для заміни ременя ГРМ?Процедура заміни ременя ГРМ відрізняється від заміни ременя генератора Альфа Ромео 156. Відповідно, і набір інструментів, необхідних виконання цього завдання, буде різним.


Щоб замінити стрічку газорозподільного механізму, вам знадобляться:

 • сам ремінь;
 • кондуктори для фіксації у потрібному положенні циліндрів впускного та випускного розподільчого валу;
 • при необхідності, новий натяжний ролик та помпа;
 • набір накидних, ріжкових та торцевих ключів;
 • домкрат;
 • побутова хімія та ганчір’я.Після того, як все готове, можна розпочинати роботу.

Замена ремня ГРМ на Alfa Romeo


Як дістатися до ременя ГРМ Альфа Ромео 156?Перш ніж виконати заміну ременя ГРМ Альфа Ромео 156, до нього потрібно дістатися. Для цього необхідно виконати такі дії:

 • Піддомкратити авто.
 • Демонтувати колесо.
 • Зняти підкрилки, кришку ременя, клапанну кришку, а також пластину з котушками.
 • Викрутити свічки.
 • Зняти пластикові кожуха та приводний ремінь.
 • Відкрутити ролик приводного ременя та зняти шків із коленвала.Корисна порада! Щоб при складанні правильно виставити приводний ремінь, запам’ятайте одне просте правило: внутрішня сторона стрічки ставиться на шківи/шестерні, а зовнішня на плоскі ролики.

Встановлення мітокВстановлення міток ГРМ Альфа Ромео 156 – це дуже важливий етап, від якого залежить коректність роботи двигуна після заміни ременя. Щоб правильно виконати цю процедуру, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • за допомогою довгої викрутки або стрілочного індикатора, вставленого в отвір свічки 1-го циліндра, виставте його верхню мертву точку (ВМТ) шляхом прокручування за годинниковою стрілкою коленвала;

Метки ремня ГРМ Alfa Romeo

  • накиньте кондуктора на циліндри впускного і випускного роподільного валу. На самому кондукторі вказано, який саме циліндр його встановлювати. Якщо кондуктори стоять рівно – переходьте до наступного етапу, якщо ні – за допомогою ключа обертайте шків колінвала до того моменту, поки кондуктор не стане як слід;


Установка метки ремня ГРМ на Alfa Romeo


 • скидайте ремінь, попередньо викрутивши натягувач;
  зафіксуйте кондуктори.Мітки ГРМ Альфа Ромео 156 виставлені та можна переходити до наступного етапу.

Установка нового ременя ГРМ на Альфа Ромео 156Установка нового ременя ГРМ на Альфа Ромео 156 включає наступні етапи:


Ослаблення шківів на розподільчих валах. З впускним, все просто – достатньо відкрутити рукою 4 болти. Що стосується ослаблення шківа випускного розподільного валу, то тут все трохи складніше. Щоб послабити шків, необхідно відкрутити велику гайку, накручену з чималим зусиллям. Для цього потрібно зафіксувати сам шків. Одного кондуктора, в такому разі, буде недостатньо. Для цього слід використовувати спеціальний фіксатор шківа, який можна придбати в спеціалізованому магазині або зробити самостійно.


Після того як шківи ослаблені, необхідно встановити паразитний ролик і звести, за допомогою товстого мідного дроту, натягувач ГРМ. Сам натягувач прикручуємо таким чином, щоб шпилька в рухомому пазу знаходилася навпроти отвору.


Накидаємо новий ремінь спочатку на колінчастий вал, потім на паразитний ролик і потім на випускний розподільний вал. Натягувати необхідно обережно, щоб розподільний вал випадково не провернувся. Далі накидаємо стрічку на впускний розподільний вал, помпу та натяжний ролик. Натягувати треба так, щоб не було провисання. Проконтролювати цю процедуру допоможуть спеціальні мітки на ремені. Якщо після установки вони збігатимуться з мітками на шестірні колінвала і шестерні випуску – значить ремінь натягнутий правильно.
Затягуємо обидва шківи і відкушуємо, за допомогою кусачок, мідний дріт, який утримує натягувач.


Декілька разів прокручуємо колінвал, щоб переконатися, що система працює правильно, і робимо контрольну перевірку за допомогою кондукторів.


Встановлюємо усі демонтовані елементи на свої місця.

СТО замена ремня ГРМ Alfa RomeoЗаміна ременя ГРМ на Альфа Ромео 156 тільки на перший погляд виглядає досить просто. Насправді це досить складний процес, який потребує певних знань і умінь. Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах, довірте цю роботу професіоналам.

Чому виконувати заміну ременя ГРМ рекомендується на СТО?Заміна ременя, як і заміна ланцюга ГРМ Альфа Ромео – це справа виключно майстрів високої кваліфікації. Саме тому цю процедуру рекомендується довіряти фахівцям СТО, які:

 • мають великий досвід та сучасну технічну базу;
 • несуть відповідальність за всі види виконаних робіт;
 • можуть усунути супутні проблеми, які виявляться в процесі заміни ременя ГРМ;
 • виконають роботу якісно та точно у термін.Саме такі фахівці працюють у нашому автосервісі у Києві. Приїжджайте до нас і особисто переконайтеся у високій якості послуг та доступній їх вартості.

men

Заміна ланцюга ГРМ

цена от 1000 грн.